Se navnene: Her er det nye Team Rynkeby-hold

Der kommer nye navne på plancerne, når Team Rynkeby-rytterne traditionen tro sætter deres autograf, inden de sendes af sted mod Paris fra H.P. Therkelsen i Padborg. Arkivfoto: Ludvig Dittmann

Se navnene: Her er det nye Team Rynkeby-hold

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

For omkring halvdelen af deltagerne i Team Rynkeby 2020 er det første gang, de sætter kursen mod Paris på to hjul. For de mest rutinerede er det syvende gang.

Debutanterne: Karen Marie Gammelgaard Møller, Vojens, Martin Krogh, Aabenraa, Peter Kohberg, Aabenraa, Hans Harald Eduard, Aabenraa, Torben Hansen, Vojens, Pia Maron, Haderslev, Jan Ahrendt, Mönchhagen, Hans-Werner Muhle, Haderslev, Morten Benkjer, Vojens, Anne Therkelsen, Aabenraa, Mette Iversen, Haderslev, Lene Outzen, Kruså, Anja Ulka, Aabenraa, Kari H. Jacobsen, Nordborg, Bjarne Skøtt Jessen, Christiansfeld, Lene Dall Lindgreen, Broager, René Høegh Pedersen, Haderslev, Evren Ozcan, Harrislee, Morten Aagaard Lorenzen, Aabenraa, Lars Schmidt, Rødekro, Signe Maj Gimm Larsen, Bolderslev, Susann Etienne, Gråsten, Kenn Madsen, Gråsten, Bjarne Schmidt, Augustenborg, Frank Weiser, Aabenraa, Lisa Thulesen Fjeldsted, Vojens, og Hans Nissen Lorenzen, Tønder.

De erfarne: Bent Mærsk Thye, Tinglev (5. gang), Stefan Schafer, Aabenraa (4. gang), Lars Sass Hvass, Aabenraa (2. gang), Jesper Poulsen, Aabenraa (3. gang), Torben Frost, Augustenborg (5. gang), Ove Pedersen, Aabenraa (3. gang), Michael Andersen, Rødekro (3. gang), Lis Sievertsen, Rødekro (2. gang), Jan Petersen, Sønderborg (6. gang), Pernille Mærsk Thye, Tinglev (2. gang), Mogens Mau, Egernsund (7. gang), Janni Ravn, Haderslev (2. gang), Klaus Terp, Aabenraa (3. gang som rytter, inden da var han med i serviceteamet fire gange), Kim Olsen, Augustenborg (4. gang), Niels Uldall Olsen, Aabenraa (2.gang), Mette Roed Olesen, Padborg (4. gang), Bente Bloch, Aabenraa (3. gang), Maria Nørgaard, Haderslev (3. gang), Mogens Andresen, Rødekro (2. gang), Maria Koch, Aabenraa (2. gang), Andreas Toft, Sønderborg (2. gang), Per Gjedsted, Haderslev (2. gang), Karina Blom, Aabenraa (4. gang), Thomas Axelsen, Vojens (2. gang), Vivi Brit Nielsen, Sønderborg (2. gang), Kennet Jacobsen, Aabenraa (3. gang), Mette Jørgensen, Haderslev (6. gang), Maibritt Olsen, Haderslev (4. gang), Jacob Chr. Nielsen, Haderslev (7. gang), Joan Høeg, Aabenraa (6. gang) og Claus Aagaard Holm, Aabenraa (2. gang).

Serviceteam: Helena Christensen, Sønderborg (ny), Tina Nyland, Haderslev (2. gang), Jørgen Callesen, Sønderborg (ny), Thomas Iversen, Gråsten (ny), Jane Stigaard, Aabenraa (ny), Lotte Nansen, Tønder (ny), Heino Knoop, Maasen (ny), Niels Bjarne Hansen, Aabenraa (ny) og Carsten Berg, Haderslev (2. gang).

Se navnene: Her er det nye Team Rynkeby-hold

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce