Konfirmander


Konfirmander

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Island: Skærtorsdag den 18. april konfirmeres Karen Vala Danielsdottir, Posekærvej 38, Aabenraa i Island.

Bov Kirke: Lørdag den 27. april kl. 10.00 ved sognepræst Maria Louise Odgaard Møller:

Steen Dransfeldt, Bækvej 7, Kruså; Mads Arnold Sørensen, Bølåvej 13, Tinglev; Noah Alexander Meyer Doberck, Padborgvej 36, Bov; Jonas Kulby Bollmann, Vikingvej 19, Padborg; Sidsel Wølke Olesen, Adelbyvej 6, Padborg; Laura Kragh Hansen, Ellundvej 26, Padborg; Nicolai Nørgaard Jørgensen, Runesvinget 11, Padborg; Mathias Carsten Hansen, Østerløkke 21, Bov; Jette Friedrichsen Muusmann, Bejlhusvej 9, Padborg; Anders Fabrin Thoft Perlewitz, Slipskoven 6, Kruså; Christian Nielsen, Grydehøjvej 12, Bov; Tobias Johnsen, Jaruplundvej 12, Padborg; Emma Bolette Elgaard Cornelsen, Bækvej 6, Kruså; Emil Gade Sørensen, Hokkerupvej 29, Kruså; Bo Christian Andersen, Østerløkke 11, Padborg; Julie Mira Andersen, Østerløkke 11, Padborg; Catharina Paulsen, Bakkesvinget 1B, Kruså; Thor Brandt Bøwadt, Hærvejen 54B, Padborg; Kiriam Sanne Santur Moran, Hasselhaven 13, Padborg og Leon Christiansen, Nygade 10, Padborg.

Høje Kolstrup Kirke: Lørdag den 27. april kl. 9.30 ved sognepræst Annette Møller Jensen:

Marius Hjorth Frandsen, Kragelundvej 3 A, Padborg; Casper Kjær Meltesen, Løjt Nørregade 28, Løjt Kirkeby; Jonas Seest Jørgensen, Glentevej 1, Vejen; Simon Eskildsen, Bolderslev Skovvej 11, Bolderslev og Noah Lund Andersen, Grønnevej 17, Tinglev.

Høje Kolstrup Kirke: Lørdag den 27. april kl. 11.00 ved sognepræst Kathrine Leonhard Graversen Gents:

Sascha Heldt, Åbovej 16, Bylderup-Bov; Frederik Gerner Bo Nielsen, Gravløkke 17b, Bylderup-Bov; Alexander Bonde, Væxjøvej 3, Aabenraa; Viktor Lyberth Tornvig, Merianvænget 15, Tinglev; Alexander Hansen Heinsvig, Vognmarken 7, Aabenraa og Benjamin Bojtang, Gamle Kirkevej 16, Aabenraa.

Høje Kolstrup Kirke: Lørdag den 27. april kl. 12.30 ved sognepræst Kathrine Leonhard Graversen Gents:

Alex Marchall Cornett, Snorhavevej 18, Aabenraa.

Egvad Kirke: Søndag den 28. april kl. 10.00 ved sognepræst Judith Legarth:

Tobias Niki Petersen, Nr. Hostrupvej 33 / Bygmarken 38, Rødekro.

Genner Kirke: Søndag den 28. april kl. 10.00 ved sognepræst Anette Jensen:

Alberte Leen, Haderslevvej 492, Genner; Emma Pötzsch, Haderslevvej 475, Genner; Hans Christian Meyer Woldemar, Nørreskovvej 21, Genner; Christopher Sejr Nielsen, Vestertoft 29, Genner; Lukas Juhl Christensen, Sønderballevej 3, Genner og Nicklas Boerema Jensen, Enghaven 14, Genner.

Løjt Kirke: Søndag den 28. april kl. 10.00 ved sognepræst Ditte Sjelborg-Pedersen:

Frida Bjerregaard Kristensen, Kalvøvej 1, Genner; Anna Sofie Friis, Nørretoft 45, Løjt Kirkeby; Christine Zeberg Sørensen, Storegade 30, Løjt Kirkeby; Ida Heide-Jørgensen, Øster Hessel 29, Løjt Kirkeby; Mathias Østergaard-Jessen, Kromai 65, Løjt Kirkeby; Mia Langschwager Hamann, Rundemøllevej 1B, Løjt Kirkeby; Olivia Thorup Braae, Løjt Skolegade 8, Løjt Kirkeby; Teis Bonde Christiansen, Lykkevej 14, Løjt Kirkeby; Leah Binderup Christiansen, Lykkevej 14, Løjt Kirkeby; Villads Marius Kindt, Mosevej 17, Løjt Kirkeby; Anders Nyborg Pedersen, Stolligvej 59, Stollig; Julie Struck Christiansen, Kromai 82 B, Løjt Kirkeby; Kaya Qvist Andersen, Brunbjergvej 70, Løjt Kirkeby; Mads Roest Heise Paulsen, Lykkevej 8, Løjt Kirkeby; Mikkel Westermann Hansen, Barsmark Bygade 67, Barsmark; Nikolaj Oubæk Kristensen, Lykkevej 19, Løjt Kirkeby; Kristoffer Oubæk Kristensen, Lykkevej 19, Løjt Kirkeby; Nikoline Gulstad Oberg, Løjt Skolegade 13, Løjt Kirkeby og Emmelie Heumann Boyum, Løjt Søndervang 4, Løjt Kirkeby.

Rise Kirke: Søndag den 28. april kl. 10.00 ved sognepræst Morten B. Vibert:

Esther Bach, Pileparken 19, Rødekro; Benjamin Juhl Beck, Kløvermarken 8, Rødekro; Freja Uecker Boysen, Østerbro 6, Rødekro; Jonas Brodersen, Byskoven 23, Rødekro; Katrine Gejl Christensen, Mjølsvej 25, Rødekro; Caroline Varming Gaedt Dinsen, Søvænget 39, Rødekro; Line Bisp Fogh, Bygmarken 66, Rødekro; Jonathan Knudsen Frederiksen, Engvej 9, Rødekro; Sebastian Knudsen Frederiksen, Engvej 9, Rødekro; Markus Grevsen, Parkvej 45, Rødekro; Jonas Moldt Heiselberg, Mjølsvej 8, Rødekro; Victor Gallo Juhl, Banegårdspladsen 4, 1th, Rødekro; Tajs Langschwager Kjer, Åløkke 21, Rødekro; Jens Rudbeck Lautrup, Klosterbakken 37, Rødekro; Oscar Sommerlund Lind, Parkvej 2, Rødekro; Alexander Ludvigsen, Fællesgade 7b, Rødekro; Shanna Fiel Madrid, Hydevadvej 4, Rødekro; Mads Korndal Rahn, Mjølsvej 21a, Rødekro; Jeppe Kjær Riisgaard, Fyrreparken 14, Rødekro; Simon Christian Schmidt, Kløvermarken 14, Rødekro; Victoria Elvirra Svarre, Hydevadvej 43, Rødekro og Andreas Gade Stigsgaard Sørensen, Lærkeparken 16, Rødekro.

Tinglev Kirke: Søndag den 28. april kl. 10.30, tysk konfirmation ved præst Ole Cramer:

Chester Walentin Andersen, Tinglev; Emilia Clemmesen Hansen, Tinglev; Erin Dorothea Petersen, Frestrup; Freja Raeder Mathiesen, Tinglev; Justin Zillmann, Kraulund; Nova-Christin Nissen, Pebersmark; Ronja Raeder Mathiesen, Tinglev og Tobias Hörmann, Tinglev.

Konfirmander

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce