Morten og Ana fra Kolding vandt et bryllup
Søndag:
KILDE: DMI.
Se lokal vejrudsigt
Navn
Adresse
By
Telefon
E-mail
Besked

Upload et billede, dokument eller videoklip

SMS

SMS dit tip til nummer 1277. Skriv jv i emnefeltet og efterfølgende din besked.

Vadehavsfestival /kultur og fest uge.

Vi tænkte at når vi nu var i nærheden af Varde ville vi deltage i nogle af de arrangementer som var lavet. Tirsdag deltog vi i et arrangement hos ravhuset for at se og høre om rav og hvad ting man kan lave af dette.

Det var virkelig godt, men blot synd at vi var de 2 eneste der kom den aften.

Oveni havde turistforeningen indkaldt til møde som Bjarke(ejeren)skulle deltage i så konen(tror vi nok) måtte forklare og vise os det forskellige, hvilket hun skal have stor ros for.

Men ikke særlig kløgtigt gjort af turistforeningen.

Torsdag var vi på Warwick det lokale bryghus. Vi blev budt velkommen af en af ejerne og blev vist ind i bryggeriet.Man må sige at det ihvert fald lever op til betegnelsen mikrobryggeri. Vi havde forestillet os noget større.

Samtidig kom der løbende nye gæster til hvilket var noget fustrerende, da han hele tiden begyndte med det samme indlæg igen.



0

Kommentar til artiklen
 
 
Forsiden lige nu: