Morten og Ana fra Kolding vandt et bryllup
Søndag:
-3º
KILDE: DMI.
Se lokal vejrudsigt
Navn
Adresse
By
Telefon
E-mail
Besked

Upload et billede, dokument eller videoklip

SMS

SMS dit tip til nummer 1277. Skriv jv i emnefeltet og efterfølgende din besked.

Handbold Champions League
KIFs Kasper Søndergård har problemer med en fibersprængning i maveregionen.

Kolding-profil døjer med skade

HÅNDBOLD: En fibersprængning i maven betød, at KIF Koldings Kasper Søndergård ikke gjorde noget væsen af sig overhovedet, da koldingenserne i lørdags tabte med seks mål til FCK Håndbold.

Det store spørgsmål er nu, hvornår den venstrehåndede landsholdsspiller igen er klar til at bombe bolde i kassen for koldingenserne.

– Forhåbentlig allerede onsdag mod Fredericia, men jeg ved det ikke. Måske er jeg ude i længere tid. Mandag var jeg til undersøgelse i Århus, og det er heldigvis en mindre fibersprængning, som er en uge eller to gammel. Så måske fik jeg den allerede under EM, men lægen gav mig heldigvis grønt lys til bare at klø på, fortæller Kasper Søndergård, der dog kun kommer på banen mod Fredericia, hvis han føler sig klar.

Læs mere i JydskeVestkysten eller e-avisen tirsdag.



0

Kommentar til artiklen
 
 
Forsiden lige nu: